Policia kujtohet një ditë mbrapa për djegien e Kishës Katolike

E Enjte, 07 June 2018 15:42

Policia e Durrësit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme ku si pasojë e një zjarri u dogjën dyert e jashtme dhe disa objekte në hyrje të Kishës Katolike të ‘Shën Dominikut’ .

Policia e Durrësit e ka quajtur aksidentale ngjarjen dhe thotë se në portën hyrëse I është vënë flakë një gome ku për pasojë është dëmtuar pjesërisht dera e Kishës.

” Më datë 06.06.2018, në lagjen Nr17/1, në portën hyrëse të Kishës Katolike, i është vënë zjarri një gome mjeti dhe si pasojë është dëmtuar pjesërisht dera kryesore e Kishës. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 151 i Kodit Penal.”, thuhet në reagimin e bluve të Durrësit. 

Modifikuar më E Enjte, 07 June 2018 16:12
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...