×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Bllokohen produkte masive, arrestohet pronari i firmës

E Enjte, 29 Mars 2018 12:40
foto nga ushqimet e bllokuara foto nga ushqimet e bllokuara

Policia e krimit ekonomik në Shkodër ka arrestuar dje pronarin e një firme dhe 2 punonjës të saj, pasi prodhonin produkte ushqimore në kundërshtim me ligjin.

Ato akuzohen për veprat penale të “ Prodhim i kundraligjshëm i artikujve dhe mallrave industriale dhe ushqimore” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Arrestimi u bë pas kapjes në flagrancë, në lagjen “Skënderbeg” të shtetasve të mëposhtëm:

Gëzim Bala , 60 vjeç, banues në lagjen " Ahmet Haxhia", pronar i firmës,

Elis Bala, 26 vjeç, banues në lagjen "Ahmet Haxhia", i punësuar në firmë,

Hydajete Elbasani, 60 vjeçe, banues në lagjen "Partizani", e punësuar merceologe në firmë,

Si dhe është shpallur në kërkim shtetasi D.H 45 vjeç.

Sipas njoftimit të policisë, provat materiale i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatë së Shkallës së Parë, Shkodër

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...