Fermerët e Konispolit të braktisur nga qeveria "Rama", nuk iu shitet prodhimi

Diel, 02 December 2018 15:23

Nga Petrit Ali Mulla

Te gjithë fermerët e Bashkise Konispol, e ndjejnë te braktisur veten, nga Qeveria jote.. Kajmekamet e tu nuk japin asnjë ndihmese për Fermerët ne lidhje me tregtimin e mandarinës.. Qeveria juaj, nuk po merr masa, për mbrojtje e prodhimit vendas...

Ju i keni hapur traun, prodhimeve, te fqinjëve tanë, te cilët, prodhojnë me kosto me te ulet, se fermerët tanë...se Shteti i tyre, punon për ata...

Deputetet e tu, festojnë rrënimin e fermerit te mandarinës, nuk japin asnjë kontribut, për te shpëtuar, këtë prodhim, qe po ikën nga dita ne dite ne lume dhe ne det..

A e dini ju z, Kryeministër, se ne Bashkine e Konispolit, ka një prodhim rreth 100 mije ton manderine, për këtë vit dhe deri tani, janë tregtuar rreth 5 mije ton....!!!!????

A e dini ju qe nga ky prodhim, ushqehen rreth 3500 familje, ose 12500 fryme....????

Po kështu ky prodhim duhet te llogaritet, si pjese e ekonomisë kombëtare...!!!!

Zoti Kryeministër,, ndërhyni me te gjitha mjete ligjore, te shpëtoni këtë prodhim te madh, qe është prodhuar, me mund e djerse nga Fermerët e Konispolit, te cilët nuk kane patur,, as edhe ndihmën me te vogel, asnje subvecionim, nga qeverisja e juaj,, por te paken, hiqni barrierat, pengesat, qe po i beni fermerit, te Konispolit, për te favorizuar fermerët e fqinjëve tanë, Italiane dhe Greke, mjafte me me politiken servile dhe puthadore, ndaj fqinjëve tanë... Mbështetni këta njerëz,,qe ju vijnë nga mbrapa, vlerësoni mundin dhe djersen e tyre....!!!!

Konispol me 02 Dhjetor 2018- te..!!!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...