Sherr me thikë në autobusin e linjës Tiranë - Vorë/ Fatorino dhe kontrollori godasin udhëtarin

Tuesday, 03 Prill 2018 10:23

Policia ka arrestuar ditën e djeshme fatorinon e autobusit urban të linjës Tiranë-Vorë, pasi ky i fundit së bashku me kontrollorin kanë plagosur me thikë një udhëtar. Ky i fundit është shpallur në kërkim.

Sipas policisë fatorino Hazbi Begu, 23 vjeç nga Fushë Prezaq, është konfliktuar fillimisht me pasagjerin, R.M., 23 vjeç nga Kodër-Kamza për çështje bilete. Në konflikt është përfshirë dhe kontrollori i linjës C. K., 28 vjeç nga Tirana.

Konflikti më pas ka degraduar, pasi të dy, kontrollori dhe fatorino kanë goditur me thikë 23-vjeçarin. Ky i fundit është në spital jashtë rrezikut për jetën.

 

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 10:31
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...