Shqiptarë nga Kosova e bota vijnë me entuziazëm në Vlorë, zhgënjim për pjesëmarrjen e vogël

Hënë, 28 November 2022 10:17

 

Shqiptarët nga Kosova dhe shtete të tjera kanë mbërritur sot në Vlorë për të kremtuar Ditën e Pavarësisë, Ditën e Flamurit. Me kënaqësinë e bashkimit në këtë ditë dhe krenarinë, ata shprehën sot dhe një ndjenjë keqardhjeje për faktin se në Vlorë nuk kishin ardhur aq njerëz sa vitet e shkuara.

Një grup qytetarësh nga Prizreni thanë se vinin prej dhjetë vjetësh në Vlorë në këtë ditë. Me ta ishte edhe kryetari i komunitetit shqiptar të Zvicrës, që uroi dhe shpresoi se me kalimin e orëve ndoshta më shumë njerëz do të vinin për të festuar sot në Vlorë.

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...