Pamje tronditese/Shihni gomonen që u mbyt në Kanalin Anglez

E mërkurë, 14 December 2022 13:26

Të dhënat mbeten ende të paqarta. Mediat britanike flasin për të paktën tre viktima deri më tani. Të tjera media shkruajnë se janë 43 persona të shpëtuar nga ky horror në ujë.

Por pamjet që sjell operacioni i shpëtimit janë tronditëse. Ato tregojnë se me çfarë mjeti lundrues janë nisur këta njerëz të dëshpëruar drejt Anglisë.

Fotot e gomones nuk kanë nevojë për shumë koment.

Kujtojmë se shqiptarët mbajnë numrin më të lartë të personave që kalojnë me gomone përmes Kanalit Anglez. Të paktën 12 mijë shqiptarë kanë kaluar me gomone nga janari deri në shtator, ndërkohë që fluksi nuk është ndalur as në këto ditë të ftohta.

Ende nuk dihet kombësia e personave që ishin në gomone. Operacioni vazhdon.

Modifikuar më E Enjte, 15 December 2022 08:31
Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...