Si të kurohesh jashtë Shqipërisë me 0 lekë

Premte, 28 Prill 2023 13:03

Sëmundja është një ndër momentet më delikate në jetët e secilit prej nesh. Jo vetëm kur duhet të përballohemi me sëmundje të rënda, por edhe atëherë kur veç shëndetit duhet të mendojmë edhe për shpenzimet financiare. Sidomos atëherë kur duhet të shkosh jashtë Shqipërisë për ekzaminime dhe kurim.


Por fatmirësisht edhe ky problem madhor e ka një zgjidhje.
Prej vitit 2007, kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri SIGAL UNIQA Group Austria ofron për klientët e saj “Kartën e Shëndetit SILVER", që gjatë këtyre viteve u ka shërbyer mbi 25 mijë qytetarëve që kanë shërbime në spitalet dhe klinikat më të mira brenda Shqipërisë, por edhe në Ballkan apo Turqi.
Kjo kartë ju mundëson shërbim mjekësor në kohë rekord në spitalet apo klinikat e dëshiruara, brenda apo jashtë Shqipërisë, pa procedura burokratike, me mbulim deri në 150 mijë Euro.

Çfarë mundëson konkretisht “Karta SILVER”?

– Kujdes parandalues

(Check Up në klinika private në Shqiperi ose në spitale private në Turqi)

– Diagnostikim

(Çdo ekzaminim mjekësor, që rekomandon një mjek specialist për të identifikuar një diagnozë)

– Trajtim mjekësor

(Çdo ndërhyrje kirugjikale apo shtrim në spital si edhe seancat me kemioterapi, radioterapi në rast sëmundje malinje)

– Kujdes për shikimin

(Vizitë për sytë FALAS dhe xhama e lente optike me zbritje)

– Kujdes gjatë shtatzanisë

(Përfito deri në 50% zbritje duke aktivizuar kartën Teleshëndet)

– Rehabilitim me fizioterapi

(Seanca fizioterapie pas një semundje të rëndë apo një aksidenti)

– Medikamente

(Të gjitha recetat mjekësore të një mjeku specialist)

– Shëndet në udhëtim

(Për çdo udhëtim tuajin për punë apo turizëm në Europë, të mbrojtur financiarisht në rast emergjence mjekësore)

– TeleShëndet

(Komuniko me mjekun 24 orë në ditë, 7 ditë të javës, nëpërmjet aplikacionit Teleshëndet)

https://www.youtube.com/watch?v=5khdkWR-ib8&feature=youtu.be

APLIKONI ONLINE TANI NË WWW.SIGAL.COM.AL DHE ZGJIDHNI KARTËN SILVER PËR VETEN DHE FAMILJARËT TUAJ.

Për çdo pyetje shkruani në:
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
WhatsApp: 068 606 2829

Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...