×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

“S’MUND TË GODISJA POLICËT SE JANË SI BABAI IM... MË KA VDEKUR PARA 5 VITESH”, DËSHMIA TRONDITËSE NË SALLËN E GJYQIT

E mërkurë, 04 Prill 2018 16:18

Tjetër dëshmi tronditëse e një prej protestuesve të Rrugës së Kombit i cili rrëfeu sot në sallën e gjyqit në Tiranë historinë e tij.

Sot u dha në sallën e gjykatës vendimi final për 23 të arrestuarit të protestës së Kukësit masa e sigurisë “detyrim paraqitje” dhe “arrest shtëpie” për 2 protestues të tjerë, ku për 11 prej tyre është dhënë masa “arrest me burg”, për 10 persona të tjerë është dhënë masa “detyrim paraqitje”.

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video nga salla e gjyqit, ku një prej protestuesve, Ardit Aladini për të cilin është marrë masa “detyrim paraqitje” ka deklaruar përpara trupit gjykues: “Veç kam ngritur duart lart në protestë. S’mund të godas policët se janë si babai im. E kam humbur babain para 5 vjetësh”!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...