×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Mediat e huaja transmetojnë reagimet e shqiptarëve për problemet me qeverinë

E mërkurë, 04 Prill 2018 17:37

Shqipëria ka qënë sot në qendër të vëmendies jo vetëm nga mediat e vendit por edhe ato mbarëbotërore. Agjenci të rëndësishme lajmesh kanë përshkruar situatën kaotike e cila po mbizotëron ditët e fundit në vendin tonë. BallkanInsight shkruan për protestat e mbajtura ditën e sotme në Tiranë për të ndaluarit e Rrugës e Kombit dhe në Ballsh nga naftëtarët e rafinerisë duke përshkruar në detaje situatën e krijuar. Po ashtu edhe “The Ëashington Post” ka pasqyruar në detaje ngjarjet e Shqipërisë dhe Kosovës duke analizuar protestat e mbajtura, dhunën dhe deklaratat e disa prej lidërve kryesore të vendeve shqipfolëse.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...