Albin Kurti- Ramës: Hiq taksën e Rrugës së Kombit

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:07

U zhvillua sot në Tiranë konferenca ballkanike e të majtëve të rajonit.

Në konferencë ishte i pranishëm edhe Albin Kurti, kryetari i Vetvendosjes.

Ai u shpreh se është kundër taksës së vendosur nga qeveria shqiptare për Rrugën e Kombit, dhe se këtë gjë ja kishtë thënë edhe Ramës. Kurti tha se kosovarët nuk janë në gjendje të paguajnë taksën sepse ajo është shumë e lartë. “Taksa është e shtrejtë, kosovarët nuk janë të pasur. Është më mirë mirëmbajtja nga taksat e shtetit” theksoi ai.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 18:09
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...