KUJTIME TË JETËS SIME NGA SHQIPERIA

Hënë, 04 June 2018 12:33

KUJTIME TË JETËS SIME NGA SHQIPERIA

Autori: Maximiliano I de Mexico

Përktheu: Etleva Sofroni (Sakajeva)

Gjinia: Memuaristikë

126 f. : me il.

600 L

ISBN 978-99943-56-17-1

 

Si një personalitet botëror, Maksimilianii Parë, në librin e botuar nga sh.b “55”tregohen kujtimet e tij lidhur me Shqipërinë.Libri sjell dëshmi dhe fakte të panjohurapër historianët tanë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...