'Teknologjia e Rilindjes vetëm për vjedhje'/ Denoncimi: Ja si i gjobit bizneset qeveria

Premte, 02 August 2019 20:46

Biznese dhe qytetarë që gjobiten për shkak se sistemi online i qeverisë nuk punon.

Ky është denoncimi që ka mbërritur në adresën e ish kryeministrit Sali Berisha nga një bizbnesmen.

Sipas tij, portali e-albania ka dy ditë që nuk punon dhe për shkak të kësaj ai rrezikon të gjobitet.

 

“Teknologjia e narkoshtetit vjedhje dhe vetëm vjedhje! Ja si i gjobit bizneset krye kreu i meduzës dhe ndrikull Falimenti”, shkruan Berisha ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit dixhital.

Pershendetje doktor,

Doja tju tregoja si gjobiten bizneset nga shteti jone dhe sistemet e tyre miliona euro qe nuk funksionojne...kam gjithe diten qe dua te hedh te deklaroj bilancin financiar sepse dhe nje dite afat ka, dhe nqs vonohesh merr menjehere gjobe nga shteti yne i dashur, por ka dy dite qe sistemi e albania sdo tja dije fare sepse milionat e vjedhura per kete sistem duken ketu .... dhe bizneset gjobiten si pasoje e mosfunksionimit te sistemit ... ju pershendes doktor te lutem anonim...Teknologjia e rilindjes vetem vjedhje

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...