Kujdes nga Lali Eri, njihuni me gjobën e re për familjarët

Premte, 20 Prill 2018 14:50

Të bësh rikonstruksion shtëpie është e vështirë. Por më e vështirë është kur inertet e rikonstruksionit të shtëpisë, i mbledh së bashku dhe i lë në rrugë, duke i dhënë shkas agjencisë së “mbrojtjes së konsumatorit” për të të gjobitur dhe për të të publikuar edhe emrin.

Kjo u ka ndodhur dy kryefamiljarëve, Bashkim Pashaj, në rrugën Irfan Tomini dhe Jashar Deliu te “rruga e Kosovarëve” që përveçse kanë ngrënë gjobën 20 mijë lekëshe për ndotje të ambientit, fletët e gjobës u kanë “fluturuar” drejt e në media, raporton newsbomb.al.

Dhe sipas asaj që shkruhet nga ana e Agjencisë së Konsumatorëve, të gjithë ata që do të ndosin ambientin, do ta pësojnë me gjoba, nëse nuk marrin masa për të hequr inertet që nxjerin nga shtëpitë e tyre.

gjob2.jpg

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...