I burgosur në Jugosllavi, por i keqtrajtuar edhe në Shqipëri

E Enjte, 26 August 2021 18:14

Ishte burgosur në Jugosllavi, por e mbanin të internuar në Seman. Ishte martuar edhe në Fier, por nuk e linin të jetonte si çift. Gruaja "qëndronte te shokët". Ky ishte trajtimi kriminal që regjimi i Enver Hoxhës u bënte shqiptarëve të Kosovës. I prekuri detyrohet të shkruajë sekretarit të parë të Komitetit Qendror të PPSH-së për një çështje krejt të pabesueshme, nuk e linin të takonte as gruan, pavarësisht se nuk ishte i dënuar.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...