Vjedhje në ushtri

Diel, 27 February 2022 13:16

Ushtria jonë popullore, e cila i takonte një vendi të varfër dhe rreckosur në kulm, ishte gjithnjë e uritur. Nëse do të kishte njohur luftë ndonjëherë, do ishte shpatalluar vetëm me ushqimin minimal që do t'i hidhte kundërshtari. Në dokumentacionin e kohës së komunizmit, vjedhjet e ushqimit raportohen si ndër më problematiket. Ushtari i uritur i socializmit, qëllimin më të lartë kishte sigurimin e ushqimit. Informacionet e llojit bashkëlidhur janë me mijëra.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…