Tre shtete bllokuan hapësirën ajrore, Sergei Lavrov anulon vizitën e tij në Serbi

Hënë, 06 June 2022 08:52

 

Ditën e sotme ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov kishte planifikuar të vizitonte Serbinë, por fluturimi i tij është anuluar.

Njoftimi është dhënë nga ministria e jashtme ruse.

Vizita e tij u anula pas vendimit që Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi, ndaluan transitin në hapësirën e tyre ajrore për fluturimin e eksponentit të Kremlinit për në Beograd.

Më herët presidenti serb Aleksandër Vuçiç paralajmëroi vështirësitë për vizitën e Lavrov.

“Është e mundur që gjithçka të jetë mirë, dhe ka mundësi që të mos jetë. A është gjithçka e planifikua? Gjithçka është e planifikuar’ u shpreh Vuçiç ditën e djeshme

Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...