Boris Johnson surprizon Zelenskyn, fluturon papritur për në Kiev

Premte, 17 June 2022 19:46

 

Kryeministri britanik Boris Johnson ka surprizuar sërish Ukrainën dhe ka vizituar papritur Kievin.

Ai është takuar me Presidentin Zelensky për bisedime.

Vizita shënon udhëtimin e dytë të Johnson në kryeqytetin ukrainas që nga pushtimi i Rusisë dhe vjen një ditë pasi liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë zhvilluan diskutime me Zelenskyn atje.

Përmes një postimi në Twitter, kryeministri britanik ka bërë me dije se ndodhet në Kiev.

 

"Zoti President, Volodymyr, është mirë të jem sërish në Kiev”, shkruan Johnson

Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...