Gazetari i njohur: Aleks Soros i ka futur tentakulat në Shtëpinë e Bardhë

E Enjte, 12 Janar 2023 09:00

 

Gazetari i njohur amerikan, Bill O’Reilly, ka denoncuar faktin se i biri i George Soros, Aleksandri, po merr përsipër dinastinë e tij, duke blerë influencë në Shtëpinë e Bardhë të Joe Biden. Sipas O’Reilly, Biden është nën ndikimin e ekstremistit të majtë Soros.

Ai i referohet lajmit se i biri, Aleksandër Soros, ka bërë gjashtë vizita në Shtëpinë e Bardhë.

 

“Soros blen influencë, ai blen akses. Tani djali i tij, Aleksandër Soros, 37 vjeç, ai do të marrë përsipër kur të mos jetë Sorosi i madh.

 

Këtë vit, ai ka bërë gjashtë vizita në Shtëpinë e Bardhë. Është takuar me Shefin e Kabinetit, Ron Clane, dy herë.

Soros i ka futur tentakulat në Shtëpinë e Bardhë të Biden. Kjo është arsyeja pse jam kaq i ashpër me Joe Biden.

Sepse ai nuk po shqetësohet për mbarë vendin, ai është një i burgosur i progresistëve.

Clane, që është takuar dy herë me Aleksandër Soros, është një progresist i çmendur dhe ai e kontrollon Biden si Shef Kabineti në Shtëpinë e Bardhë.

Të gjithë këto gjëra nuk raportohen ndonjëherë. Nuk ka dy anë të kësaj historie.

80 milionë amerikanë votuan për Joe Biden, që është një i burgosur i Lëvizjes Progresiste. Ju mendoni se këta 80 milionë e dinë këtë? Jo. Shumica nuk e dinë.

George Soros është majtisti më ekstremist që po vepron në këtë vend sot në një nivel që ai ka ndikim. Ndikim në nivele shumë, shumë të larta,” tha O’Reilly.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...