Trump sulmon Sorosin: Po sponsorizon ekstremizmin e dhunshëm të majtë

Diel, 29 Janar 2023 20:39

Javën e kaluar, protestuesit sulmuan ambientet e policisë, ndërsa më vonë i vunë flakën një makine policie

 
 

Në një mesazh në median sociale, Trump tha se protestuesit janë ekstremistë që duan të vrasin njerëz.

 

“Si gjithmonë, janë qytetarët që punojnë fort, qytetarët që i binden ligjit, nga të gjitha kategoritë dhe prejardhjet, që po paguajnë ccmimin për këtë ekstremizëm të dhunshëm dhe radikal nga e majta, që sponsorizohet nga Soros”, tha Trump.

Soros është një oligark majtist që financon kauzat e majta përmes miliarda dollarëve.

“Trazirat e dhunshme dhe të egra në Atlanta janë kryer nga anarkistët e majtë radikalë anti-policorë. Kjo është diccka e neveritshme që duhet të ndalet,” tha Trump.

“Këta ekstremistë thyen dritaret, i vunë zjarrin një makine policie, shkatërruan biznese, shkatërruan qendrën e Atlantës, madje u zbulua se kishin eksploziv me vete. Ata donin të vrisnin  njerëz, ata nuk e kishin këtë mundësi, por po ta kishin, nuk do të humbisnin asnjë moment për ta bërë këtë gjë”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...