'Vuçiç është Putin'/ Protestuesit rrethojnë bashkinë e Beogradit

Diel, 24 December 2023 22:57

Policia në Serbi ka hedhur gaz lotsjellës për të parandaluar qindra mbështetës të opozitës që të hynin në godinën e bashkisë së Beogradit në shenjë proteste ndaj asaj që vëzhguesit e zgjedhjeve thanë se ishin parregullsi të procesit të votimit gjatë zgjedhjeve fundjavën e kaluar.

Autoritetet kanë mohuar manipulimin e votave, ndërsa Presidenti Aleksandar Vuçiç tha të dielën se këto pretendime ishin “gënjeshtra” të promovuara nga opozita.

Policia e Beogradit hodhi gaz lotsjellës ndërsa qindra protestues të opozitës thyen xhamat në hyrje të ndërtesës në qendër të qytetit.

Protestuesit thërrisnin “Hapeni derën” dhe “Hajdutë”, ndërsa goditën me vezë bashkinë. Disa brohoritën “Vuçiç është Putin”, duke e krahasuar presidentin serb me atë rus. Sakaq, nuk pati raportime për të lënduar në mesin e protestuesve.

Modifikuar më Diel, 24 December 2023 22:59
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...