Sorosi i vjetër me pushime/ Daily Mail: I biri po i çon paratë e familjes te kauzat e majta ekstreme

Tuesday, 26 December 2023 12:12

Miliarderi majtist, George Soros u fotografua duke u zhytur në Barbados me ndihmën e katër meshkujve.

Gazeta më e madhe britanike, Daily Mail, e cila publikoi fotot, shkruan se Soros po pushon pasi ia ka lënë perandorinë të birit.

93-vjeçari dukej i relaksuar, ndërsa ndihmohet nga një grup burrash për të hyrë në ujë.

“Kjo vjen pasi Sorosi ia dorëzoi kontrollin e perandorisë së tij prej 25 miliardë dollarësh të birit, Alex, i cili u zotua se do përdorë paratë e familjes për të mbrojtur kauza më të majta ekstreme.

 
 

Trashëgimtari 37-vjeçar tha se do të zgjerojë qëllimet e majta të të babait, por do të përqafojë kauza të ndryshme si votimi, të drejtat e abortit si dhe barazia gjinore.

Alex e ka vizituar Shtëpinë e Bardhë 14 herë në pak më shumë se një vit dhe është takuar me demokratë të famshëm.

Duke folur për qëllimet e tij, Alex tha se ishte i shqetësuar për mundësinë e kthimit të republikanit Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë- duke sugjeruar se familja e tij do të kontribuojë shumë për demokratët në zgjedhjet presidenciale të vitit 2024,” shkruan gazeta.

ImageImageImageImageImage

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...