E djathta dominon edhe në Itali/ Frateli D’Italia kryeson zgjedhjet për Parlamentin Europian

Hënë, 10 June 2024 08:30
 
 
 

Partitë e djathta kanë dominuar edhe në Itali në zgjedhjet që u zhvilluan për Parlamentin Europian 2024.

Sipas ‘Exit-Poll’-it të parë në Itali të siguruar nga SYRI, partia Fratelli D’Italia kryeson me rreth 31% të votave, e ndjekur nga Partito Democratico me 25.5%, Movimento 5 Stelle 14%, Forca Italia-Noi Moderati me 9.5 %, Lega me 9.5% dhe Alleanza Verdi-Sinistra me 6%.

 
 
 
 
 

 
Modifikuar më Hënë, 10 June 2024 08:54
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...