×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

The Rich List/ “The Sunday Times” tregon kush janë më të pasurit e Britanisë

Diel, 13 May 2018 11:26

Prestigjozja britanike “The Sunday Times”, ka zbardhur listën e më të pasurve në Britaninë e Madhe.

Sipas The Sunday Times, Britania është shndërruar në një vend ku mund të kesh sukses, edhe duke qenë vetvetja. Ajo vë në dukje se shumica e të pasurve që janë të përfshirë në këtë listë e kanë ndërtuar vetë pasurinë e tyre, dhe jo nga pasuria e trashëguar. Këta të fundit pothuajse janë “zhdukur” prej vitesh nga “The Rich List”.

Në sy bien emrat e Jim Ratcliffe, Penny Streeter, Daniel Craig James Dyson.

Në listën e më të pasurve britanikë, qëndron edhe Rita Ora, këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare. 55news.al 

lista e plotë https://www.thetimes.co.uk/edition/news/sunday-times-rich-list-2018-at-last-the-self-made-triumph-over-old-money-0qx8tqvjp

Modifikuar më Diel, 13 May 2018 11:29
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...