Kjo është hera e dytë brenda pak ditësh, që presidenti amerikan, Joe Biden ‘flet’ me kolegët që i kanë vdekur…
Gjykata e Lartë e SHBA-së do të futet në ujëra të paeksploruara ligjore të enjten, ndërsa do të shqyrtojë nëse…
Një anketim i fundit tregon se amerikanët janë të shqetësuar për politikat ekonomike të Presidentit Joe Biden, pavarësisht se në…
  By  Social Links forMiranda Devine Published Feb. 6, 2022 Updated Feb. 7, 2022, 9:13 a.m. ET     As if Secretary of…
Administrata e presidentit Joe Biden tha të hënën se ai do t’i vendoste veton një propozimi për ndihmë për Izraelin,…
Prej ditësh, mediat e djathta në SHBA raportojnë se miliarderi amerikan, George Soros po derdh miliona për të kthyer Teksasin…
Donald Trump ka deklaruar se do të vendosë tarifa të tjera mbi mallrat kineze nëse zgjidhet sërish President i SHBA-së.…
Ish-presidenti Donald Trump rekrutoi disa donatorë të mëdhenj republikanë për të mbështetur fushatën e tij presidenciale të shtunën dhe ai…
Polymarket, i njohur për parashikimet, aktualisht i jep një probabilitet absolut prej 94% Donald Trump-it për të siguruar kandidaturën e…
Teksa pritshmëria po shtohej para zgjedhjeve paraprake në New Hampshire, një valë ndryshimesh të papritura në modelet e votimit po…
Nga Freddy Gray, SPECTATOR Donald Trump tha dje se ne jemi në ‘prag të Luftës së Tretë Botërore’, pasi një…
Nga Hugo Bachega, BBC Ishte pothuajse e pashmangshme që trupat amerikane do të vriteshin. Që nga fillimi i luftës së…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...