Këllëfi i jastëkut, fole mikrobesh! Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

Hënë, 25 November 2019 14:35

Sa shpesh duhet ndërruar këllëfi i jastëkut? Kjo është një pyetje që të gjithëve na ka shkuar të paktën një herë në mendje. Duhet të dini që këllëfi i jastëkut është një fole mikrobesh. Aty akumulohen të gjitha papastërtitë e flokëve, vaji, djersa, produktet e flokëve, hidratuesi apo kremi i natës. Prandaj, e mira është që këllëfi të ndërrohet shpesh, sado strike të jetë higjena juaj.

Perfekte do të ishte që këllëfi të ndërrohet çdo dy ditë, duke fjetur një herë nga njëra anë, një herë nga tjetra. Nëse ju duket e tepërt mund ta ndërroni edhe më rrallë, por jo më pak se një herë në javë, nëse dëshironi të mbani një higjenë të mirë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...