Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

E Enjte, 13 August 2020 11:48

 

Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar ata ndërrojnë për herë të tretë vendbanim.Sipas asaj që transmetojnë tabloidet amerikane dukët duket se kanë lënë Los Angeles për tu shpërngulur në Santa Barbara.’Cifti është transferuar në korrik, për të përqafuar një jetë sa më normale’, ka thënë një burim për ‘People’.

Në janar Duka dhe Dukesha e Susses lanë Britanin e Madhe për tu shpërngulur në Kanada, në një vile luksoze me pamje nga Oqeani Paqësor në Vankuver. Më pas në Pranverë, ata u sportuan në Los Angeles, ku Meghan ka lindur dhe është rritur. Por mesa duket bëhej fjalë për një zgjidhje të përkohshme. ‘Edhe pse vila ku ata qëndronin në Beverly Hills, ishte shumë luksoze nuk ishte në stilin e Harry’ ka zbuluar një burim tjetër për Page Six.
Prioriteti i Dukëve është të kenë privatësine dhe mbrojtjen e duhur. Ja motivet e zgjedhjes së rezidencës së re, një vilë e madhe, rreth 150 km në veri në Los Angeles.

’Cifti është sistemuar në një komunitet ku uron të ketë edhe privatësi nga fqinjët e tyre’, ka shpjeguar burimi për ‘People’. Mes fqinjëve pranë tyre në shtëpinë e re është edhe Ophan Winfrey dhe Ellen DeGeneres. E para është mikeshe e të dyve dhe ishte prezente edhe në dasmën e çiftit. Ka qenë ndoshta pikërisht këshilla e saj për të zgjedhur këtë vend si banesën e tyre të re. Harry dhe Meghan duan ta rrisin djalin e tyre larg nga zhurma e metropolit dhe thashethemet e mediave.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...