Kush është stilistja shqiptare që veshi Bella Hadid në MTV? Modelja e falënderon publikisht

Tuesday, 01 September 2020 15:09

 

Bella Hadid u shfaq në MTV VMA e veshur me një veshje të zezë, në pjesën e sipërme transparente dhe në pjesën e poshtme me pantallona të lirshme. Modelja u rendit ndër të veshurat më mirë dhe merita për këtë është e stilistes që e ka dizenjuar, e cila rezulton të jetë shqiptare.

Emri që fshihet pas veshjes së modeles së famshme është Nensi Dojaka. Ajo është vetëm 26 vjeçe, e diplomuar 3 vite më parë në Universitetin e Modës në Londër, ndërsa më vonë ka vijuar masterin në Central Saint Martins.

Veshja e Bella-s i përket koleksionit vjeshtë 2020 të stilistes. Ndërsa Bella e ka falënderuar Nensin duke e etiketuar në Instagram.
“Me veshjen e stilises së re dhe shumë të talentuar Nensi Dojaka”, -shkruan Bella në profilin e saj.

Modifikuar më Tuesday, 01 September 2020 15:14
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...