“Kosova lë gjurmë në Tokio”- Rita Ora nuk e fsheh krenarinë, urim në gjuhën shqipe për xhudisten Distria Krasniqi

Saturday, 24 July 2021 17:49

 


Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka reaguar pas triumfit të Distria Krasniqit, xhudistes nga Kosova që fitoi medalje ari në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Përmes një mesazhi shqip në rrjetet sociale, Rita Ora shprehet e lumtur për suksesin e xhudistes.

“Urime Distria Krasniqi! Kosova lë gjurmë në ‘Tokio 2020’, Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike”, shkruan Rita Ora në postimin e saj shoqëruar me flamurin e Kosovës.

“S’mund të isha më krenare“, shton këngëtarja me famë ndërkombëtare në një postim të dytë.

Përpos yllit të muzikës Pop mesazhe urime kanë ardhur edhe nga krerë të politikës, apo figura të njohura të jetës publike në Kosovë e Shqipëri.

Kujtojmë që Distria Krasniqi mposhti në finale japonezen Funa Tonaki, duke i dhënë “dardanëve” medaljen e parë në këto lojëra.

Distria Krasniqi u shpall fituese në kategorinë deri në 48 kilogramë. Kosova merr pjesë në këto Lojëra Olimpike në disa disiplina, si xhudo, mundje, not dhe atletikë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...