Shkëlzen Berisha: BE i mbyll derën Shqipërisë sepse ja shqeu Balla me trafikantët e drogës

Premte, 31 May 2019 14:47

Nga Shkëlzen Berisha/

Tualeti që kërkonte "pafajësi". Tualeti i Reformës në Drejtësi sot nuk duhej të gjykohej vetëm për shpifje, sic është gjykuar dhe dënuar “dëshmitari” i tij në komisionin e CEZ.

Nëse pronari Tualetit nuk do kishte kapur për fyti drejtësinë, prokuroria sot do ishte duke hetuar 30 udhetimet e nr 2 të partisë në pushtet me një trafikant droge në destinacionet dhe resortet e Europës.

Pikërisht në ato vende që sot i mbyllin derën Shqipërisë sepse ja kanë “shqyer” ministra trafikanë droge, ministra me vëllezër trafikantë droge dhe kryeparlamentareë me miq shtëpie trafikant droge.

Nëse pronari i Tualetit nuk do kishte kapur për fyti drejtësinë, prokuroria sot do të kishte filluar hetimin për plot 6 milionë euro që miku i tij i shtëpisë, ka përfituar nga paratë e shqiptarëve në kundërshtim me cdo ligj që ja ndalonte pjesëmarrjen në tender si i dënuar për trafik droge. Para këto të “dorovitura” nga CEZ në kundërshtim me ligjin menjëherë pas kthimit të çiftit Bego – Balla nga muaji i mjaltit.

Por numërimi mbrapsht për "pronarin" është drejt fundit dhe kur të përfundojë, dënimi për shpifje do të jetë shqetësimi më i vogël ligjor i Tualetit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...