Te vërtetat e Presidentit

Diel, 01 November 2020 13:19

 

Ne nje moment kur Kushtetuta e Shqiperise eshte katandisur nga Rama si nje pecete ne te cilen Rilindja fshin hundet me kokaine,ne nje moment kur vendi po rrokulliset drejt gremines nga aspekti ekonomik,nga shpopullimi i planifikuar,nga varferia ekstreme, diktatura dhe narkodiktatura e instaluar,presidenti i Republikes,Ilir Meta,po i qendron ksaj narkodiktature me te gjithe forcen dhe integritetin e atij institucioni.
Bemat e Rilindjes nuk jane ato qe mund te permblidhen as ne nje paragraf,as ne nje artikull ,as ne nje emision.Keto vite te erreta te historise se Shqiperise do te shenojne nje rekord per goditjen qe iu dha pluralizmit me zgjedhje njepartiake,per goditjen qe iu dha sistemit te drejtesise me nje pseudoreforme te nje fondacioni privat,per bashkepunimin me krimin e organizuar,per nje proces brilant dhe te mirekoordinuar te pastrimit te parave,per nje sjellje kriminale me popullin shqiptar ne nje kohe pandemie,cdo qindarke shkon tek mamuthet e inceneratoreve dhe do te mbahet mend per nje tradheti te larte kombetare ndaj Kosoves.
Gjithcka qe ka ndodhur presidenti e ka denoncuar dite pas dite dhe hap pas hapi.Ishte presidenti i Republikes ai qe zbuloi dhe denoncoi skemen e neveritshme te grabitjes se Gjykates Kushtetuese dhe kjo eshte nje levizje kushtetuese e cila nuk kishte asnje ngjyrim politik dhe personal per te,vet.Ajo ishte nje levizje qe i vlen cdo shqiptari sepse nuk e la Gjykaten Kushtetuese te kete fytyren e Dvoranit.
Por tashme beteja eshte dhe me e forte sepse behet fjale per zgjedhjet e lira dhe te ndershme.24 ore me pare Presidenti i Republikes i shpalosi shqiptareve dhe kombit te verteten mbi rolin real te Rames dhe sektit te tij,marrjen peng te ketij personazhi qe ai me te drejte e konsideroi nje klysh blloku dhe perdorimin e tij nga qarqe te caktuara sic eshte George Soros dhe fondacioni i tij ,ne disfavor te shqiptareve dhe ne favor te serbeve.
Presidenti Ilir Meta me kohe e ka dhene alarmin per kete sekt te rrezikshem duke e konsideruar te planifikuar shpopullimin e Shqiperise,te planifikuar tradhetine e Kosoves,te planifikuar lenien e Shqiperise jashte Europes dhe shkaterrimin e cdo arritje qe ka pasur deri tani faktori shqiptar ne Ballkan.
Te gjithe hienat ne sherbim te sektit te Rilindjes,te paguar mire financiarisht ne kuader dhe te pastrimit te parave, ngrene cdo lloj stuhie ne gote,lartesojne cdo shpifje dhe skenar te neveritshem kunder presidentit,per te mjergulluar ne fakt ate qe po del cdo dite e me shume ne drite,te verteten e marrjes peng te Rames dhe sektit te tij per sherbime te erreta anti-shqiptare.
Te vertetat e presidentin qe jane te qarta si drita e diellit nuk i erresojne dot as ca çirake te Rilindjes qe iu eshte thyer maja e kalemit,as ca mjerane te blere lart e poshte ne televizione,as skemat dhe piruetat e Rames dhe sjellja e tij prej nje arroganti ne kufinjt e gangsterizmit,dhe as grup apo aleance te fenomenti Botshard

Modifikuar më Hënë, 02 November 2020 11:02
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...