Presidenti ka te drejte,lehaqeni nuk u lodh duke vjedhur me PPP.

E mërkurë, 11 November 2020 08:52

 

Cfare duhet ti beje Rama ktij populli dhe kesaj shoqerie,qe te kuptojne se zoteria ne fjale nuk e ka mendjen tek qeverisja e Shqiperise! Zoteria ne fjale,kryetari i sektit te Rilindjes,Edi Rama,ka vetem dy shine mbi te cilat ecen ne postin ku eshte:
Te zbatoje planin per te cilin e kan marr peng dhe e kane vene ne krye te qeverise,pra te varferoje,kanabizoje dhe shpopulloje vendin e tij dhe sigurisht per kete shperblimi eshte i majme me llogarite offshore,se dyti te godasi Kosoven,ta tradhetoje ate,te minimizoje dhe shfaktorizoje sa me shume rolin e klases politike kosovare dhe per te gjithe kete ceshtje, ish-kryeministri i Kosoves,Ramush Haradinaj,ka akuzuar me shifer konkrete.Rama ,beri dhe sikur u fye shume dhe eshte i vetmi kryeminister shqiptare qe ka bere padi kunder nje lideri te Kosoves.
Por padine e terhoqi dhe nuk shkoi dot deri ne fund te ceshtjes,se shifra per te cilen e akuzoi Haradinaj,20 miliard euro,ishte perveluese.
Vjedhja vazhdon,koncensionet ndjekin njera-tjetren dhe alarmi i djeshem i Presidentit te Republikes,ishte nje gong qe binte per te disaten here.Nje fjali ku e verteta del lakuriq dhe eshte aksiome fjalia e Presidentit per te gjithe sektin qe ka marr peng Shqiperine,eshte alarm per cdo shqipetare;si nuk u lodhen i vjet duke vjedhur,jo vetem me PPP.

Modifikuar më E mërkurë, 11 November 2020 17:12
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...