Rama,ky lehaqen pa din e pa iman.

E mërkurë, 11 November 2020 11:49

Ju kujtohet karantina e marsit si na dilte para buke dhe pas buke,para gjumit dhe pas gjumit,sulltani i Surrelit ne televizor?Para nuk i dha ketij populli te perballoje semundjen e shekullit.Para nuk kishte oer njerezit qe me zor perballojne muajin,per shqipetaret qe nxjerrin te ardhurat ne menyre te ndershme.Para ka vetem per Klodjan Zoton,Ahmetaj,ka per lavatricen e droges Veliajn,ka per oligarket e koncensioneve,por nuk ka per shqipetaret qe te perballojne kete pandemi kaq te veshtire.
Sulltani i Surrelit guxon dhe del dhe sot ne mengjes,nje dite pasi u hodh nga kati i 3-te ,69 vjecari i infektuar me COVID,Reshat Grembi.Reshati vdiq tani ne mengjes,kur Rama bente lehaqenin ne Twitter.
Reshati vdiq dhe bashke me shume te tjere,eshte i sati pacient ai qe hidhet dhe gjen vdekjen,por lehaqeni vazhdon te na paraqesi nje situate tjeter kur njerezit vdesin salloneve te spitaleve,ku rradhet jane te pafundme,ku veshtiresite e pacienteve brenda spitaleve COVID fillojne me aparaturat,me gjendjen psikologjike,me simptomat.Por lehaqeni vazhdon te na dali para buke,pas buke,dhe te na paraqesi ate Shqiperine 3D qe e ka ne koke vetem ai dhe ca tipa te tjere oligarkesh.
Filloi nje gjysem-mbyllje e dyte.Bizneset do te goditen serisht,pagat e njerezve do te goditen serisht,por para nuk do te kete,se lehaqeni po fillon koncensionet e tjera.

Modifikuar më E mërkurë, 11 November 2020 17:06
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...