Pse hesht Rama për deklaratën e Vuçic për luftë?

Saturday, 14 November 2020 10:12

 

Një fjalë e vjetër popullore thotë ,'e vërteta zhytet, por nuk mbytet ',kështu, ditë pas ditë po dalin në pah rolet dhe misionet e të gjithë atyre që u përzjenë në lojën e rrezikshme të copëtimit të Kosovës dhe territoreve të saj ,por një ngjarje tjetër e ka përshpejtuar edhe më shumë evidentimin e atyre që shiten Kosovën dhe gjakun e bijeve të saj.

 

Deklarata; Deklarata e Vucic për luftë ,
reagimet kanë qene të menjëhershme nga drejtues të lartë të Kosovës dhe institucioneve të saj, dhe në Shqipëri. Por kryeministri i Shqipërisë ,miku i Vucic ,Edi Rama nuk e ka hapur gojën ,as nuk ka guxuar .
Vetë NATO ka qenë shumë e qartë duke deklaruar se : 'Misioni i KFOR-it [në Kosovë], i udhëhequr nga NATO-ja, mbetet plotësisht i përqendruar në zbatimin e mandatit nga Kombet e Bashkuara, për të ofruar siguri dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet në Kosovë”.

“Ne gjithashtu vazhdojmë të mbështesim dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, me ndihmën e BE-së, si zgjidhje të vetme të përhershme politike për stabilitetin në Kosovë dhe në rajonin e gjerë të Ballkanit Perëndimor”.

 

Por edhe pas reagimit të Natos , Rama prapë ka heshtur . Ministrja e jashtme e Kosovës me të drejtë, ministrin e Millosheviçit e quajti klysh të Rusisë se deklarata ishte thirrje për luftë në Ballkan , prapë Rama heshti . E vërteta e tradhëtisë po zbërthehet ditë pas dite ,ore pas ore .

Modifikuar më Diel, 15 November 2020 15:27
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...