Nipi i Spiro Kolekes sulmon nipin e Kosovës

Saturday, 14 November 2020 10:14

 

Mbrëmë, gjatë intervistës së tij lideri opozitës Lulzim Basha iu përgjigj me të vërtetat e pamohueshme, shpifjeve dhe gatimeve me shije serbe të rilindjes.Ai i shpreh se është nip Kosove."Jam rritur me tregimet e dhimbshme të masakrave serbe. Kam kontribuar për shtetin e Kosovës, për Rrugën e Kombit etj. Gjyshi im ka ikur nga Kosova nga masakrat serbe, ndërsa gjyshi i tij në të kohë Spiro Koleka shkonte në ish-Jugosllavi".

Por kush e sulmon Lulzim Bashën ? As me shume e as me më pak ,por nipi i Spiro Kolekes, një prej figurave më të urryera të regjimit komunist.
Dhe kjo nuk është rastësi.Në politik nuk ka rastesi. Rilindja erdhi me të gjitha burimet njerëzore të marra nga diktatura ; bije e bija , nipër e mbesa, të gjithë të rikthyer me në krye nipin e Spiro Kolekes .Prandaj edhe droga është sheshit , varfërimi i shqiptarëve me i egri në këto 30 vite ,dhuna ndaj tyre,ajo reale dhe verbale ndër më të ashprat dhe me Kosovën po ndodhin këto që po ndodhin .

Akuzat e neveritshme ndaj Lulzim Bashës nuk janë gjë tjetër vetëm një fresk që rilindasit i bëjnë shërbimit sekret serb.

Modifikuar më Saturday, 14 November 2020 20:53
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...