Komisioni i Kalit të Trojës është shërbim ndaj Beogradit.

Saturday, 14 November 2020 13:10

Pa asnjë ekuivok në tetë vitet e qeverisjes së sektit të rilindjes ,Serbisë i është bërë shërbimi më i madh dhe Kosovës dëmi më i madh . Faktet flasin vet, që nga skenari i famshëm i Rusisë dhe Serbisë për shkëmbimin e territoreve dhe deri tek heshtja për deklaratën për luftë të mikut të Ramës, Vuçic.
Kanalet diplomatike dhe shërbimet e inteligjencës që merren me kte çështje e dinë shumë mir qe plani për copetimin e Kosovës nën petkun e shërbimeve të territoreve është një plan i Rusisë dalë nga tryeza e ministrit të jashtëm të saj Sergej Lavrov.

Serbia pa dyshim që e përqafoi me entuziazëm siç do të përqafonte çdo plan që cënonte sovranitetin tokesor të Kosovës.
Por më me zell punuan çiraket e Serbisë në Tiranë e Prishtinë . Asnjëherë ndonjë kryeministër shqiptar apo politikan shqiptar nuk ka treguar kurrë kaq shume arrogancë e dashakeqesi si ndaj Kosovës ,liderve të saj.

Rama dhe sot e kesaj ditë hesht për deklaratën për luftë të Vuçic edhe pse ka folur Nato e Bashkimi Europian ,por ndërkoh nuk vonoi për një iniciativë të turpshme siç eshte ajo e komisionit të këtij parlamenti sharlatanesh për një çështje që njollos UÇK dhe faktorin shqiptar në Ballkan ; raportin e Dick Marty.

Por nacionalizmi i rremë është streha e maskarenjve.Kete strehë ka gjetur sekti i rilindjes dhe kllounet e parlamentit dhe nuk ka lidhje fare me Lulzim Bashën . Ai thjesht është shërbimi i rradhës ndaj Beogradit dhe tradhëtia tjeter kombetare.

Modifikuar më Diel, 15 November 2020 15:28
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...