Hapësira imunitare, si nacionalizmi,është streha e fundit e maskarenjve.

Saturday, 14 November 2020 16:48

Sot ,kryetari i sektit të rilindjes meqë i ka shpallur luftë të gjithëve ,Kosovës ,opozitës,presidentit ,ka nisur dhe njëherë propagandën famëkeqe për t'u mbushur mendjen njerëzve se të gjithë nuk bëjnë,ky është "me i miri".
Lufta që i ka shpallur opozitës kalon çdo kufi të mundshme arrogance dhe banaliteti ,ndërsa me presidentin nuk e ka aq të thjeshtë, me gjithë banalitetin që e karakterizon Ramën.

Ilir Meta e njeh mirë por sot nga Vlora është munduar ti mbushi mendjen njerëzve pse duhet t'a votojnë për se treti dhe një shaka pa kripë ishte ajo puna e aeroportit të Vlorës .
Sigurisht aeroporti është në 3D dhe vlonjatët t'a shikojnë me dylbi aeroportin se deri tani kanë varferim e krim, drogë e vrasje ,krim të organizuar, shkarkim drejtoresh të kadastes dhe pronat e tyre të bëra përshesh nga rilindasit. Pastaj mund të flasim për aeroportin. Ndonjë punë ,por tani për tani do meremi me banalitetin dhe sulmin ndaj presidentit.

Nuk e kaperdin dot shpjegimin dhe raportin i cili gjendet aty ku duhet për atë marifetin e fundit të ligjit për metrologjisë . Ky vet dhe të gjithë hajdutët dhe sharlatanet që ka mbledhur në qeveri e parlament duke ngritur vjedhjen dhe korrupsionin në sistem parlamentar. Tashmë,i godet fort në trurin e lodhur gongu i presidentit për korrupsionin legjislativ. Mjeranet që ka rreth e qark dhe kllounet që ka në parlament e dinë mirë po sa ky vetë ,se mandati i tretë nuk kërkohet për punë ,kërkohet për atë hapësirën imune që tha presidenti .
Siç përdor nacionalizmin e rremë si strehë për tradhëtinë ndaj Kosovës ashtu edhe mandati tretë si nacionalizmi i rremë duan t'a kthejnë në strehën e fundit të maskarenjve.

Modifikuar më Diel, 15 November 2020 15:25
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...