Tritan Shehu: Rama, përgjegjës për keqmenaxhimin e pandemisë

Diel, 22 November 2020 19:44

 

Ish-deputeti, mjek në profesion, Tritan Shehu ka komentuar situatën me pandeminë në vendin tonë. Shehu thotë se kryeministri është përgjegjës për keqmenaxhimin e pandemisë.

“Realisht, problemet e mëdha të sistemit shëndetësor zgjidhen me politika shëndetësore. Pa dyshim kërkojnë menaxhim, politika shëndetësore adekuate, mbi të gjitha kur kemi përballë epidemira kaq të rënda siç është kjo e kësaj here. Efektet dhe problemet e mëdhaja që ka sot sistemi shëndetësor me përballjen me këtë pandemi, pasoja të cilat bien mbi qytetarët, mbi shëndetin e qytetarëve, mbi jetën e qytetarëve, nuk lidhen me probleme teknike, nuk lidhen me mjekët, as me personelin, të cilët po bëjnë një punë heroike do të thoja për të përballuar një situatë kaq të vështirë, por lidhen dhe janë krejtësisht shkak i keqmenaxhimit të kësaj situate, që nga muaji shkurt, nga kjo qeveri. Janë pasojë e aventurizmave të saj. Janë pasojë e përdorimit të kësaj periudhe krejtësisht për propagandë dhe për të terrorizuar njerëzit në momente të caktuara nga kjo qeveri, nga ky kryeministër që muaj përpara fliste për mijëra të vdekur, për male me arkivole, për varre pa emra dhe pastaj nxjerr tanket në rrugë“,- deklaroi Tritan Shehu.

Modifikuar më Hënë, 23 November 2020 09:59
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...