Policia e Lleshajt si forca paramilitare vrasese

E mërkurë, 09 December 2020 12:18

Më 8 dhjetor vritet një djalë se ora dhjetë e mbrëmjes e gjeti disa metra larg shtëpisë. Nuk gjobitet, por vritet. Polici që e ka qëlluar me dy plumba, pohon se ishte shumë errësirë dhe se i ishte dukur se djali do ta qëllonte.M'u duk se- thotë polici që paguhet nga taksat tona dhe ndjek me vrap një të ri, që kthehej nga kafja me miqtë e tij.


Nuk e kemi me policinë e ndershme e cila ruan rendin ,është në krye të detyrës në shi ,në breshër dhe keqtrajtohet e nëpërkëmbet ,por me këtë pushtet kriminal dhe vartesite e tyre.

 

Ministri Sandër Lleshaj sot me ne fund theu heshtjen për ekzekutimin nga Policia të 25 vjeçarit Klodian Rasha, dje pas mesnate. Ai shkruan se vrasja e të riut ka prekur shumë njerëz, por shpreh besimin se organet përgjegjëse do bëjnë detyrën dhe do e zbardhin atë.


Injoranca dhe mediokriteti i Lleshajt tejkalon dhe kriminelët .
Nuk mori përsipër asnjë përgjegjësi për këtë ngjarje të kobshme.
Me këtë deklaratë Lleshaj u be vete dora e cila qëlloi mbi Klodianin.

Modifikuar më E mërkurë, 09 December 2020 16:14
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Politikë

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka thënë se të mërkurën është lënduar një zyrtar policor në veri, si pasojë e sulmeve me mjete të forta. Sipas komunikatës, protestat e serbëve lokalë në komunat...

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Politikë

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Me qëllim promovimin e shëndetit të mirë, SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe e sigurimeve në rajon, nën idenë e gjigandit austriak të financave dhe sigurimeve “UNIQA...

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...