Zoti Rama!Boko Haramin e ke emëruar tek Fondi Shqiptar i Zhvillimit !

Saturday, 12 December 2020 19:21

 

Edi Rama ka reaguar në lidhje me momentet e tensionit sot në Shkodër.Përmes një postimi në Twitter, teksa ka publikuar dhe video nga momenti, Rama e shigjeton këtë protestë si partiake, pasi iu drejtohet prindërve demokratë dhe opozitarë."Terroristët e Boko Haramit i përdorin fëmijët si kamikazë, nuk janë të parët në radhën e abuzuesve të minorenëve" është shprehur kreu i sektit mavi.

Kjo e kapërceu marrëzinë që ka mbërthyer këtë njeri dhe sektin e tij të rrezikshëm si në propagandë ashtu edhe në qeverisje ekzekutive.
Është një nga deklaratat me të turpshme që popullin e tij ,rininë ta krahasojë me një nga organizatat me kriminale sot të globit .
Vërtetë ti ,Rama ke marrë mësimet e shokut Ramiz kur shkoje edhe e takoje nën udhëzimet e Teuta Hoxhës ,por po i ngjan dhe në stil edhe në gjuhë.
Duhet të matesh mirë kur të flasësh në ditë dhjetori me rininë shqiptare, me Shkodrën, me Lezhën , me Tiranën . Ndoshta shpejt zgjohet dhe Labëria se Vlorën e kanë gënjyer në palcë, por ti me shumë se kushdo.

Pas propagandës së rilindjes së veseve i fute Vlorës dhe gjithë Shqipërisë helmin e drogës në deje.
Sa për Boko Haramin atë e ke emëruar tek Fondi Shqiptar i Zhvillimit ,madje ai është shumë i zellshëm edhe në mësimet e ISIS-it.
Bën mir këtë deklarata të turpshme ti tërheqësh se ti ke kohë që s'je kryeministri i ketij vendi por nervozizmi të kuptohet po të dridhet karrigia që nga Shkodra gjer në Vlorë.

 

Modifikuar më Diel, 13 December 2020 21:01
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Politikë

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka thënë se të mërkurën është lënduar një zyrtar policor në veri, si pasojë e sulmeve me mjete të forta. Sipas komunikatës, protestat e serbëve lokalë në komunat...

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Politikë

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Me qëllim promovimin e shëndetit të mirë, SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe e sigurimeve në rajon, nën idenë e gjigandit austriak të financave dhe sigurimeve “UNIQA...

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...