DETIN GREQISË, KOSOVËN SERBISË SKAMJEN SHQIPTARËVE

Hënë, 28 December 2020 17:14

 

Rama do të mbahet mend si Kryeministri që në çdo mision ndërkombëtar favorizoi gjithmonë palën e huaj përpara interesit kombëtar.

Në rastin e Kosovës ai u përfshi në mënyrë në misioni anti kombëtar për shitjen e territorit të Kosovës.

Së dyti; Në fshehtësi të plotë Rama është përpjekur dhe sipas informacioneve të fundir ka arritur të “falë” Detin Greqisë për interesa të tij.

Ndërkaq në këto 8 vite falë vjedhjes, korrupsionit dhe babëzisë së qeverisë, shqiptarët i varfëruan sistematikisht.

Në 8 vite janë rritur TAKSAT por jo RROGAT duke e bërë Shqipërinë shtetin me taksat më të larta dhe me rrogat më të ulëta në rajon.
Në 8 vite u rrit çmimi i naftës, çmimi i ujit, çmimi i dritave, u rritën tarifat e Universiteteve po nuk u rritën pensionet, nuk u rrit ekonomia e Shqipërisë dhe shqiptarëve sepse qëllimi i Ramës ishte të rriste ekonominë e tij dhe të miqve të tij

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...