*Unaza e Re,nje krim qe vazhdon,nje ceshtje qe nuk eshte mbyllur*

Hënë, 11 Janar 2021 20:30

 

Rilindasit e Rames tashme nuk jane thjesht nje sekt i rrezikshem,por vjedhje masive si ajo e Unazes,qe ne fakt eshte nje krim,i tregon dhe si nje bande e rrezikshme.Kryeministri Rama,ne ceshtje konkrete,ka ngarkuar ate qe banoret e unazes me te drejte e quajne vemje dhe kriminel Erion Veliajn.Ne qofte se shikoni formulen,Teatri Kombetar nuk ka ndonje ndryshim shume te madh nga Unaza e Re.Banditet e Bashkise jane te njejte,nderrohet nganjehere Fusha me Salillarin dhe nderkohe banoret,artistet pra shqipetaret mbyten ne dhune dhe ne gaz.
Raporti i Erion Veliajt me krimet financiare daton heret,por me Unazen e Re eshte nje krim i cili ende vazhdon edhe kete si pune kryetari Bashkie mos ta genjeje mendja se ceshtja eshte mbyllur.Termat si "zgjerimi" dhe "rehabilitimi" jane justifikimi i banditeve per ndertimin e pallateve.
Dhe kur shteti te funksionoje seriozisht,kur drejtesia te mos jete ne duart e sektit,kur SPAK-u te sherohet nga anemia qe ja shkaktojne avujt e droges se Rilindjes,ky krim financiar qe flak njerez ne rruge duke i shkaterruar te gjithe investimin e jetes pa bonus qeraje dhe demshperblim do te hetohet seriozisht.

Modifikuar më Tuesday, 12 Janar 2021 09:52
Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...