Kim Mehmeti: Nga të gjitha rekomandimet, shqiptarët dëgjuan Vuçiçin dhe votuan Ramën

E mërkurë, 28 Prill 2021 13:14

 

Analisti Kim Mehmeti, tha se në këto zgjedhje shqiptarët më shumë se kritikat, rekomandimet, dëgjuan Vuçiçin që u kërkoi të votonin për Edi Rama.

“Më beso edhe pse tingëllon e pabesueshme se cilado qoftë qëndrimi, mua nuk më intereson PD apo PS, mua më intereson Shqipëria e fortë. Unë mendoj që me këtë fitore të piktorit Shqipëria ka humbur duke matur se si ka qenë sjellja e tij në të shkuarën.
Dhe nuk e di ça do ndodhë në të ardhmen por edhe me tej, por di se do mbetet në duart e Rilindjes që më të rëndësishme kanë partinë sesa shtetin, dhe kur shteti është në shërbim të partisë dhe jo partia në shërbim të shtetit.
Pra kur Shqipëria është në shërbim të Rilindjes dhe piktorit. Të jem pak cinik. Të gjitha vërejtjet, rekomandimet, kritikat, më i vlefshëm ngeli rekomandimi i Vuçiçit që shqiptarët të votojnë për piktorin dhe jo opozitën.
Dhe ai është më i kënaquri për fitoren e piktorit”,– tha Mehmeti

Modifikuar më E mërkurë, 28 Prill 2021 13:16
Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...