Nesho: Erdogan po çon Turqinë drejt tiranisë, këtu nuk vjen era perëndim

E Enjte, 20 Janar 2022 22:21

 

Diplomati Agim Nesho, i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, komentoi vizitën e Erdoganit në Shqipëri.

Nesho thekson se Erdogan po çon Turqinë drejt tiranisë, duke shtuar se këtu nuk vjen aspak era perëndim.

“Erdogani po çon Turqinë drejt tiranisë, këtu nuk vjen era perëndim. I duhet bërë paraprirë kësaj gjendjeje, se mos jemi shumë vonë.

Rol-modeli i Ramës është modeli Erdogan. Mënyra si sillet me institucionet, me PPP është model i marrë. Ky është një gabim edhe i diplomatëve të huaj, që do të kuptojnë më vonë problemet që do ketë ky raport i çmendur mes Ramës e Erdoganit”, u shpreh Nesho

Modifikuar më E Enjte, 20 Janar 2022 22:23
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...