'E ka bosi i drogës dhe basteve'/ Bushati: Ja krimi i madh në Tiranë

Premte, 04 November 2022 08:37

 

Analisti Andi Bushati thotë se çdokush në Tiranë e di se kullat u përkasin bosëve të drogës dhe basteve. Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bushati u shpreh se problemi më i madh, është se Tirana po ‘vritet’ nga ndërtimet.

“Është puna të flasim me fakte, prandaj përmendim këtë raport, që është GIZ-i gjerman, është ministria e Jashtme e Norvegjisë, financues që nuk mund të gabojë në këto përmasa.

 

Po folëm pa fakte, nuk ka njeri në Tiranë që nuk e di që ajo kulla atje është e filan bosi droge, kjo kulla këtu është e filan bosi të basteve.

 

Por, prapë nuk e kam te pastrimi i parave, është një krim shumë i madh, por kur e shikon afatgjatë, është i kapërcyeshëm.

Problemi është çfarë po bëjmë me këtë qytet, ne po vrasim një qytet."-theksoi ai.

Modifikuar më Diel, 06 November 2022 13:19
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...