Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video të kryeministrit Rama, teksa ky i fundit po jepte “sqarime” rreth çështjes "McGonigal".…
Sikur shteti te godiste korrupsionin e vertete sic ben me ate te „mjekeve!Pa dyshim Shqiperia do te ishte ne krye…
Banorët e kryeqyteti duket se e kanë nisur protestën kundër aferës së kryeministrit Edi Rama me ish-zyrtarin e lartë të FBI Charles McGonigal.…
Gazetarja Ola Xama në një analizë në faqen e saj në Facebook, shkruan se kompania e lidhur me ish-shefin e…
Kur Charles McGonigal, një ish-shef i kundërzbulimit në Byronë Federale të Hetimeve, u akuzua se përdori pozicionin e tij për…
Amerikanët i ka tronditur si asnjëherë më parë skandali i Edi Ramës me Charles McGonigal.     E pangjarë që…
Richard Grenell, këshilltari i ish-Presidentit të SHBA, Donald Trump, ka sulmuar Sekretarin e Shtetit, Anthony Blinken, për balonën spiune kineze…
Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka shpërndarë postimin e publicistit Lutfi Dervishi në lidhje me aferën  e kryeministrit Edi…
Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të rinjtë dhe të rejat…
Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje…
      Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të deputetit shqiptar në Parlamentin e Serbisë,…
Në emisionin “Çim Peka live”, politikani kosovar Milaim Zeka ka bërë një dëshmi tronditëse, për shantazhin që një zyrtar i…

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...