×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Trafikanti i arrestuar në Vlorë, "ushtar" i mikut të Ramës

E Enjte, 13 September 2018 18:29

32-vjeçari Besmir Lupi u arrestua në Vlorë pasi akuzohet si pjesëtar i një grupi të strukturuar kriminal në fushën e narkotikëve. I riu është pjesë e grupit të trafikut të drogës së drejtuar nga Met Kanani, i arrestuar në mars në Turqi.
Por edhe pse ai rezultonte i kërkuar nga shtetet e tjera, në Shqipëri, së bashku me kokën tjetër të bandës Bilbil Heqimi, rezultonte të merrej me aktivitet biznesi.
Në hetimet që përfshinë Greqinë, Turqinë, Bullgarinë por edhe DEA-n amerikane, vetëm në një episod mes kufirit me Bullgarinë dhe Maqedoninë grupit i janë sekuestruar mbi tetë tonë kanabis.
Met Kanani shfaqet në përgjime në komunikime telefonike me anëtarët duke folur herë shqip, herë anglisht e herë spanjisht.
Pikërisht gjatë këtyre bisedave shfaqet edhe e dashura e Met Kananit, e cila aktualisht është në kërkim. Ajo quhet Serenela dhe në një rast i përmend Met Kananit “Rilindasin” Edi Rama.

Në foto: Struktura kriminale e bandës së Met Kananit denoncuar nga ish-kryeministri Berisha

orga.jpg

Modifikuar më E Enjte, 13 September 2018 19:54
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...