Sot dita e dytë, Hashim Thaçi intervistohet përsëri nga Prokuroria Speciale në Hagë

Tuesday, 14 July 2020 08:32

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të intervistohet dhe sot nga Prokuroria Speciale lidhur me aktakuzën për krime lufte.
Ditën e djeshme Thaçi u paraqit për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës teksa tha se ishte një seancë për sqarimin e çështjeve teknike dhe fillestare teksa prokurorët u interesuan për UÇK-në.

“Unë sot kam dëgjuar shkëmbimet e teknaliteteve të ndryshme mes avokatit z. Prosper dhe prokurorëve, çështjet sqaruese teknike dhe në të njëjtën kohë edhe ato fillestare të interesimit të prokurorëve për UÇK, kështu që do të vazhdon nesër ‘’,ka deklaruar Thaçi pas intervistimit.
Thaçi ka mohuar akuzat që i ka ngritur Prokuroria Speciale, teksa ai si ish- drejtor politik i UÇK-së, Kadri Veseli si ish- kreu i SHISH dhe disa ish- luftëtarë akuzohen për rreth 100 vrasje gjatë luftës Kosovë- Serbi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...