Çështja e detit/Vasili:Përgjegjës vetëm Edi Rama, dënimi për tradhëtinë do të jetë i pashmangshëm

Tuesday, 08 September 2020 10:31

 

Nga Petrit Vasili

Tradhtari Kryeministër belbëzoi sërish

Belbëzimet fajtore të kryeministrit dje në parlament konfirmojnë tradhtinë e pambulueshme të tij.

Asnje pergjigje perse qeveria e rilindjes zvarritet vetem pas deklaratave greke.

Asnje pergjigje perse shqiptareve ju mbahen fshehur negociatat.

Asnje pergjigje per “gjumin” e qellimshem te grupit negociator.

Asnje pergjigje per qendrimin e pales greke qe nuk e pranon vendimin e gjykates kushtetuese te Shqiperise si deturim per negociatat.

Asnje pergjigje se cfare marreveshje ishte gati per tu firmosur me kryeministrin Tsipras dy vjet me pare.

Klithmat histerike te nje tradhetari te kapur me presh ne dore nuk bindin kërrkend.

Qurravitjet per te hedhur fajin lart e poshte jane aq qesharake sa vecse rendojne me shume tradhetine.

Ka vetem nje pergjegjes dhe nje fajtor dhe ky eshte kryeministri.

Rekordet e tij si matrapaz kufijsh nga Shqiperia deri ne Kosove e bejne deshperimisht te pabesueshem.ceshtjet e mesiperme duan pergjigje ose ne te kundert denimi per tradhetine do te jete i rrepte dhe i pashmangshem.

Modifikuar më Tuesday, 08 September 2020 11:03
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...