Berisha/Korrupsioni ri me 100 milion euro!Fitues i paracaktuar me tenderin e hekurudhes Tirane -Durres -Rinas.

E mërkurë, 30 September 2020 13:09

Nga Sali Berisha

Korrupsioni ri me 100 milion euro!

Fitues i paracaktuar me tenderin e hekurudhes Tirane -Durres -Rinas.

Lexoni denoncimin e nepunesit dixhital. sb

Pershendetje Doktor!
Mbas shumë zvarritjesh, sot u zhvillua tenderi i hekurudhes Tiranë-Durrës-Airoport.
Ishte tender tipik i manipuluar: nga pesë konkurenë, dy nuk moren pjese fare në tender, dy dhane oferten maksimale dhe nje fitoi tenderin e telekomanduar.
Ja dhe ofertat të cilat nuk jane bere te njohura akoma per publikun:
1. INC: 69.69 milion Euro (include 5% provision sum), no VAT
2. STS: 92.29 milion Euro (include 5% provision sum), no VAT
3. Sinohydro: 92.59 milion Euro (include 5% provision sum), no VAT.
Verifikoje në kanalet e tua dhe do të shohesh qe kjo eshte 100% e vertete.
Nuk po zgjatem ketu në faktin qe djali drejton bordin e tenderave në ministrine e transporteve, ndersa i ati eshte autori i dizanjit të ketyre projekteve...!
Gjithe të mirat!✌️

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...