Bannon: Më përndjekin prokurorët e Soros, po politizohet drejtësia

E mërkurë, 07 September 2022 18:09

 

Steve Bannon pritet të dorëzohet pranë autoriteteve në SHBA të enjten për t’u përballur me akuzat ndaj tij. Ai akuzohet se ka mashtruar disa donatorë, që i kanë dhënë fonde për të ndërtuar një mur në kufirin jugor të SHBA.Ai akuzohet se ka marrë ilegalisht më shumë se 1 milion dollarë.

Bannon, një ish-këshilltar i lartë i presidentit Donald Trump, tha se po përndiqet nga prokurorët e Sorosit.

“Prokurorët e mbështetur nga Soros tani kanë vendosur të ndjekin disa akuza të rreme ndaj meje, 60 ditë përpara zgjedhjeve të mesmandatit, sepse programi im është burimi kryesor i lëvizjes MAGA,” thuhet në një deklaratë të Bannon, të siguruar nga Fox News.

 

“Kjo nuk është asgjë tjetër veçse politizim partizan i sistemit të drejtësisë penale”.

 

Ai tha se ishte krenar që ishte një zë udhëheqës në mbrojtjen e kufirit dhe bëri një paralajmërim.

“Ata po vijnë pas të gjithëve, jo vetëm pas presidentit Trump dhe pas meje. Unë kurrë nuk do të ndaloj së luftuari. Në fakt, nuk e kam filluar ende luftën. Ata fillimisht duhet të më vrasin”

Modifikuar më E Enjte, 08 September 2022 20:06
Login to post comments

Lajmet e fundit

Rreziku nga fatkeqësitë natyrore, Shqipëria me rreth të kuq / Siguroni shtëpinë dhe biznesin tuaj në SIGAL

Aktualitet

Rreziku nga fatkeqësitë natyrore, Shqipëria me rreth të kuq / Siguroni shtëpinë dhe biznesin tuaj në SIGAL

  Fatkeqësitë natyrore edhe për shkak të ndryshimeve klimatike kanë ndryshuar agresivitetin dhe përsëritjen e tyre duke detyruar vende anembanë globit të angazhohen me plane të reja parandalimi. Shqipëria është një...

Nord Stream: CIA e kishte paralajmëruar Gjermaninë për sulme të mundshme që nga vera

Globi

Nord Stream: CIA e kishte paralajmëruar Gjermaninë për sulme të mundshme që nga vera

  Shërbimi amerikan i inteligjencës CIA e kishte paralajmëruar Gjermaninë për javë të tëra për sulme të mundshme ndaj tubacioneve të gazit natyror që kalonin përmes Balltikut, pretendon revista gjermane Spiegel. Qeveria...

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

Politikë

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

  Deputetja e PL-së, Erisa Xhixho deklaroi sot se ajo që po ndodh në universitetet e vendit është alarmante, ku në prag të vitit të ri akademik, kemi 50 mijë studentë...